HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 12 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Orjand ABAZAJ

Personal data

Picture of Orjand ABAZAJ
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Orjand ABAZAJ
Birthday (Age):17. Janar 1985 (39)
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Tuesday April 21KastriotivsVllaznia100--------
Sunday August 23KastriotivsDinamo1001-------
Sunday August 30TeutavsKastrioti1001-------
Sunday August 30TeutavsKastrioti0101-------
Sunday September 13KastriotivsVllaznia100--------
Saturday September 19ShkumbinivsKastrioti100--------
Saturday September 26KastriotivsLaci100--------
Saturday October 03TiranavsKastrioti101--------
Sunday October 18KastriotivsSkenderbeu100--------
Saturday October 24GramozivsKastrioti100--------
Sunday November 01KastriotivsBesa1001-------
Saturday November 07ApoloniavsKastrioti1011-------
Saturday November 21KastriotivsFlamurtari100--------
Saturday November 28DinamovsKastrioti100--------
Friday December 04KastriotivsTeuta100--------
Saturday December 12VllazniavsKastrioti100--------
Wednesday December 16KastriotivsShkumbini1001-------
Saturday December 19LacivsKastrioti100--------
Wednesday December 23KastriotivsTirana100--------
Sunday January 24SkenderbeuvsKastrioti1001-------
Saturday January 30KastriotivsGramozi100--------
Sunday February 07BesavsKastrioti100--------
Saturday February 13KastriotivsApolonia1001-------
Sunday February 21FlamurtarivsKastrioti100--1-----
Saturday March 06TiranavsKastrioti100--------
Friday March 19KastriotivsBesa1001-------
Saturday March 27DinamovsKastrioti100--------
Friday April 02KastriotivsSkenderbeu100--------
Sunday April 11GramozivsKastrioti100--------
Saturday April 17FlamurtarivsKastrioti100--------
Sunday April 25ApoloniavsKastrioti100--------
Friday April 30KastriotivsTeuta100--------
Friday May 14ShkumbinivsKastrioti100--------
Wednesday May 19KastriotivsLaci100--------
Games total33129-1-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2013-14Kastrioti4222--1-----
Kategoria Superiore 2013-14Bylis211---------
Kategoria Superiore 2012-13Bylis------------
Kategoria Superiore 2012-13Laci------------
Kategoria 1 2012-13Partizani------------
Kategoria Superiore 2011-12Bylis1111-24-2-----
Kategoria Superiore 2010-11Tirana532---------
Kategoria Superiore 2010-11Bylis65134-1-----
Kategoria Superiore 2009-10Kastrioti1616--8-1-----
Career Total44386716-5-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2013-142013-14KastriotiSulmues
Kategoria Superiore 2013-142013-14BylisSulmues
Kategoria Superiore 2012-132012-13BylisSulmues
Kategoria Superiore 2012-132012-13LaciSulmues
Kategoria 1 2012-132012-13PartizaniSulmues
Kategoria Superiore 2011-122011-12BylisSulmues
Kategoria Superiore 2010-112010-11TiranaSulmues
Kategoria Superiore 2010-112010-11BylisSulmues
Kategoria Superiore 2009-102009-10KastriotiSulmues