HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 22 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12

Player Information - Orjand ABAZAJ

Personal data

Picture of Orjand ABAZAJ
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Orjand ABAZAJ
Birthday (Age):17. Janar 1985 (39)
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday September 10BylisvsShkumbini1001-------
Friday September 16LacivsBylis101--1-----
Sunday September 25BylisvsKamza1001-------
Monday October 03TeutavsBylis100--------
Friday October 14BylisvsKastrioti100--------
Sunday October 23TiranavsBylis010--------
Monday October 31BylisvsFlamurtari100--------
Saturday November 05VllazniavsBylis010--------
Saturday November 19BylisvsPogradeci100--------
Saturday November 26BylisvsApolonia101--------
Saturday December 17BylisvsTomori100--------
Friday December 23DinamovsBylis100--1-----
Sunday March 11KamzavsBylis100--------
Sunday March 18BylisvsTeuta100--------
Saturday March 31BylisvsTirana100--------
Sunday April 08FlamurtarivsBylis100--------
Saturday April 14BylisvsVllaznia101--------
Wednesday April 25ApoloniavsBylis1011-------
Sunday April 29BylisvsSkenderbeu100--------
Games total17243-2-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2013-14Kastrioti4222--1-----
Kategoria Superiore 2013-14Bylis211---------
Kategoria Superiore 2012-13Bylis------------
Kategoria Superiore 2012-13Laci------------
Kategoria 1 2012-13Partizani------------
Kategoria Superiore 2011-12Bylis1111-24-2-----
Kategoria Superiore 2010-11Tirana532---------
Kategoria Superiore 2010-11Bylis65134-1-----
Kategoria Superiore 2009-10Kastrioti1616--8-1-----
Career Total44386716-5-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2013-142013-14KastriotiSulmues
Kategoria Superiore 2013-142013-14BylisSulmues
Kategoria Superiore 2012-132012-13BylisSulmues
Kategoria Superiore 2012-132012-13LaciSulmues
Kategoria 1 2012-132012-13PartizaniSulmues
Kategoria Superiore 2011-122011-12BylisSulmues
Kategoria Superiore 2010-112010-11TiranaSulmues
Kategoria Superiore 2010-112010-11BylisSulmues
Kategoria Superiore 2009-102009-10KastriotiSulmues