HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Tetor 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Vala Superliga Kosove 2016-17
KlasifikimiPozicioni EkipiPl W DASC L +/- Pts
9same(9)FERIZAJ22499-621
8same(8)DRENICA22679-1125
5same(5)BESA2210751037
11same(11)TREPCA222713-2013
3same(3)PRISHTINA2212641642
6same(6)GJILAN22868230
10same(10)DRITA225611-821
7same(7)LIRIA227411-225
12same(12)HAJVALIA221417-387
4same(4)KF LLAPI221246440
2same(2)FERONIKELI2215342248
1same(1)TREPCA 892217323154


Champions Champions League Qualification Champions League Europa League UI Cup Relegation