HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 04 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2018-19
KlasifikimiGrupi A
Pozicioni EkipiPl W DASC L +/- Pts
9 same (9) Iliria 18 5 4 9 -2 19
10 same (10) Vora 18 2 4 12 -21 10
3 up (4) Beselidhja 18 9 3 6 6 30
4 down (3) Dinamo 18 8 3 7 4 27
5 same (5) Korabi 18 8 3 7 -1 27
2 same (2) Erzeni 18 10 2 6 9 32
8 same (8) Shenkolli 18 6 2 10 -9 20
1 same (1) Vllaznia 18 14 2 2 24 44
6 same (6) Veleciku 18 8 1 9 -5 25
7 same (7) Burreli 18 8 0 10 -5 24

Grupi B
Pozicioni EkipiPl W DASC L +/- Pts
4 down (3) Lushnja 18 7 6 5 5 27
5 down (4) Oriku 18 7 6 5 3 27
7 same (7) Tomori 18 6 5 7 -3 23
2 same (2) Besa 18 10 5 3 11 35
8 same (8) Apolonia 18 5 5 8 -2 20
9 same (9) Elbasani 18 3 3 12 -16 12
10 same (10) Turbina 18 2 3 13 -24 9
1 same (1) Bylis 18 13 3 2 21 42
6 same (6) Pogradeci 18 8 2 8 5 26
3 up (5) Egnatia 18 9 2 7 0 29


Play-off Superlige Play Out Kategoria e Dyte