HOT NEWS
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
Batha:Jemi me te mire se Skenderbeu » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori Batha u ...
Dikure hidheshin gure tani celulare » Ndodhe edhe kjo.Gjate supersfides midis Partizanit...
E enjte, 23 Shkurt 2017
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2016-17
Team Info - Bylis
Bylis
Club Name:KF Bylis
Team Name:Bylis
Short Name:Byl

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2016-17 Kategoria 1 4 14 28 8/4/2 16:9 0
2016-17 Kupa e Shqiperise 10 4 0 2/1/1 8:5 0
2015-16 Kupa e Shqiperise 6 4 0 2/1/1 9:3 0
2015-16 Kategoria Superiore 9 36 32 8/8/20 27:52 37
2014-15 Kategoria 1 4 27 53 17/2/8 44:25 33
2013-14 Kupa e Shqiperise 6 2 0 0/0/2 2:4 14
2013-14 Kategoria Superiore 12 33 24 5/9/19 20:54 33
2012-13 Kategoria Superiore 10 26 30 9/6/11 32:29 34
2012-13 Kupa e Shqiperise 4 1 0 0/0/1 0:1 11
2011-12 Kupa e Shqiperise 6 5 11 3/2/0 13:4 0
2011-12 Kategoria Superiore 7 26 35 9/8/9 40:37 31
2010-11 Kupa e Shqiperise 6 6 13 4/1/1 11:7 0
2010-11 Kategoria Superiore 6 33 43 13/4/16 44:48 39
2009-10 Kategoria 1 1 30 69 22/3/5 57:26 26