HOT NEWS
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
Batha:Jemi me te mire se Skenderbeu » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori Batha u ...
Dikure hidheshin gure tani celulare » Ndodhe edhe kjo.Gjate supersfides midis Partizanit...
E enjte, 23 Shkurt 2017
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2016-17
Team Info - Turbina
Turbina
Club Name:KS Turbina
Team Name:Turbina
Short Name:TUR

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2016-17 Kupa e Shqiperise 29 2 0 0/0/2 0:5 0
2016-17 Kategoria 1 18 14 12 3/3/8 10:17 0
2015-16 Kategoria 1 16 27 28 8/7/12 29:35 0
2011-12 Kupa e Shqiperise 28 0 0 0/0/0 0:0 0
2010-11 Kupa e Shqiperise 35 1 0 0/0/1 1:3 0
2009-10 Kategoria 1 15 30 28 7/7/16 35:53 32