HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 28 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
E shtunë, 09 Nentor 2019 17:00 h
 
Bylis vs Skenderbeu
 

Match details
Match Date :E shtunë, 09 Nentor 2019
Match Time :17:00 h
Match number :4
 

Head-to-head

Bylis Stats Skenderbeu
7 Current rank 4
36 Matches 36
12/15/9 W/D/L (Total) 17/7/12
9/6/3 W/D/L (Home)11/3/4
3/9/6 W/D/L (Away)6/4/8
51Points58
46 : 38 Goals42 : 43
8 Difference-1
Bylis - Flamurtari 5:0 Highest won homeSkenderbeu - Partizani 4:1
Bylis - Laci 0:3 Highest loss homeSkenderbeu - Bylis 0:3
Skenderbeu - Bylis 0:3 Highest won awayVllaznia - Skenderbeu 0:1
Tirana - Bylis 2:1 Highest loss awayVllaznia - Skenderbeu 4:0


History of matches
Kategoria Superiore 2019-20
3E diel, 01. Shtator 201919:00Skenderbeu-Bylis0-3
12E shtunë, 09. Nentor 201914:00Bylis-Skenderbeu2-3
21E shtunë, 08. Shkurt 202014:00Skenderbeu-Bylis1-1
Kupa e Shqiperise 2019-20
6E enjte, 11. Qershor 202017:00Bylis-Skenderbeu1-0
Kategoria Superiore 2019-20
30E shtunë, 20. Qershor 202017:00Bylis-Skenderbeu1-0
Kupa e Shqiperise 2019-20
7E mërkurë, 24. Qershor 202019:30Skenderbeu-Bylis1-1
Kategoria Superiore 2015-16
5E shtunë, 26. Shtator 201516:00Bylis-Skenderbeu1-3
14E enjte, 03. Dhjetor 201517:00Skenderbeu-Bylis4-0
23E diel, 28. Shkurt 201614:00Bylis-Skenderbeu1-1
32E shtunë, 30. Prill 201619:00Skenderbeu-Bylis3-0
Kategoria Superiore 2013-14
11E shtunë, 09. Nentor 201314:00Bylis-Skenderbeu1-0
22E shtunë, 08. Mars 201414:00Skenderbeu-Bylis2-1
25E shtunë, 22. Mars 201414:00Skenderbeu-Bylis3-0
Kategoria Superiore 2012-13
3E shtunë, 15. Shtator 201214:00Bylis-Skenderbeu1-1
16E diel, 24. Shkurt 201317:00Skenderbeu-Bylis2-2Match Report
Kategoria Superiore 2011-12
11E hënë, 05. Dhjetor 201116:00Skenderbeu-Bylis3-2
24E diel, 29. Prill 201213:00Bylis-Skenderbeu0-0
Kategoria Superiore 2010-11
7E shtunë, 16. Tetor 201014:30Bylis-Skenderbeu1-1
18E shtunë, 29. Janar 201113:00Skenderbeu-Bylis2-0
23E hënë, 07. Mars 201118:00Skenderbeu-Bylis3-1