HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
E shtunë, 07 Dhjetor 2019 16:30 h
 
Bylis vs Partizani
 

Match details
Match Date :E shtunë, 07 Dhjetor 2019
Match Time :16:30 h
Match number :4
 

Head-to-head

Bylis Stats Partizani
7 Current rank 6
36 Matches 36
12/15/9 W/D/L (Total) 15/8/13
9/6/3 W/D/L (Home)9/5/4
3/9/6 W/D/L (Away)6/3/9
51Points53
46 : 38 Goals50 : 40
8 Difference10
Bylis - Flamurtari 5:0 Highest won homePartizani - Luftetari 8:1
Bylis - Laci 0:3 Highest loss homePartizani - Kukësi 1:3
Skenderbeu - Bylis 0:3 Highest won awayLuftetari - Partizani 0:3
Tirana - Bylis 2:1 Highest loss awayTirana - Partizani 5:1


History of matches
Kategoria Superiore 2019-20
5E shtunë, 21. Shtator 201919:00Partizani-Bylis1-1
14E shtunë, 07. Dhjetor 201913:30Bylis-Partizani2-1
23E shtunë, 22. Shkurt 202017:00Partizani-Bylis2-2
32E hënë, 06. Korrik 202017:45Bylis-Partizani1-1
Kategoria Superiore 2015-16
7E shtunë, 17. Tetor 201514:00Bylis-Partizani1-2
16E shtunë, 12. Dhjetor 201517:00Partizani-Bylis1-1
25E mërkurë, 09. Mars 201614:00Bylis-Partizani0-2
34E diel, 08. Maj 201619:07Partizani-Bylis1-2
Kategoria Superiore 2013-14
3E mërkurë, 18. Shtator 201314:00Partizani-Bylis2-2
14E diel, 08. Dhjetor 201313:00Bylis-Partizani1-0
23E mërkurë, 12. Mars 201415:00Partizani-Bylis2-0
Kategoria 1 2009-10
2E mërkurë, 02. Shtator 200916:30Bylis-Partizani1-0Match Report
17E shtunë, 06. Shkurt 201014:00Partizani-Bylis1-1