HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 29 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
E hënë, 23 Dhjetor 2019 19:00 h
 
Partizani vs Vllaznia
 

Match details
Match Date :E hënë, 23 Dhjetor 2019
Match Time :19:00 h
Match number :1
 

Head-to-head

Partizani Stats Vllaznia
6 Current rank 8
36 Matches 36
15/8/13 W/D/L (Total) 12/10/14
9/5/4 W/D/L (Home)6/5/7
6/3/9 W/D/L (Away)6/5/7
53Points46
50 : 40 Goals36 : 40
10 Difference-4
Partizani - Luftetari 8:1 Highest won homeVllaznia - Skenderbeu 4:0
Partizani - Kukësi 1:3 Highest loss homeVllaznia - Teuta 0:3
Luftetari - Partizani 0:3 Highest won awayFlamurtari - Vllaznia 1:3
Tirana - Partizani 5:1 Highest loss awayTirana - Vllaznia 3:0


History of matches
Kategoria Superiore 2019-20
8E shtunë, 19. Tetor 201917:00Vllaznia-Partizani1-3
17E hënë, 23. Dhjetor 201916:00Partizani-Vllaznia1-0
26E hënë, 09. Mars 202018:00Vllaznia-Partizani1-0
35E premte, 24. Korrik 202017:45Partizani-Vllaznia2-0
Kategoria Superiore 2015-16
3E diel, 13. Shtator 201516:00Vllaznia-Partizani1-2
12E hënë, 23. Nentor 201517:00Partizani-Vllaznia1-0
21E shtunë, 13. Shkurt 201613:00Vllaznia-Partizani1-1
30E diel, 17. Prill 201619:00Partizani-Vllaznia3-0
Kategoria Superiore 2016-17
2E hënë, 12. Shtator 201619:00Partizani-Vllaznia0-0
11E diel, 20. Nentor 201617:03Vllaznia-Partizani1-1
20E diel, 05. Shkurt 201717:00Partizani-Vllaznia2-1
29E diel, 16. Prill 201719:00Vllaznia-Partizani1-1
Kategoria Superiore 2017-18
7E diel, 22. Tetor 201714:00Vllaznia-Partizani0-1
16E premte, 22. Dhjetor 201713:00Partizani-Vllaznia3-1
25E mërkurë, 14. Mars 201814:00Vllaznia-Partizani0-0
34E diel, 13. Maj 201817:00Partizani-Vllaznia2-0
Kategoria Superiore 2013-14
9E shtunë, 26. Tetor 201317:00Partizani-Vllaznia0-1
20E diel, 23. Shkurt 201413:00Vllaznia-Partizani1-1
24E diel, 16. Mars 201414:00Vllaznia-Partizani0-1
Kategoria Superiore 2014-15
8E diel, 19. Tetor 201413:00Vllaznia-Partizani0-1
17E mërkurë, 17. Dhjetor 201416:00Partizani-Vllaznia0-1
26E diel, 08. Mars 201517:00Vllaznia-Partizani1-0
35E diel, 17. Maj 201517:00Partizani-Vllaznia1-0