HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 04 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
E diel, 14 Qershor 2020 20:00 h
 
Vllaznia vs Bylis
 

Match details
Match Date :E diel, 14 Qershor 2020
Match Time :20:00 h
Match number :2
 

Head-to-head

Vllaznia Stats Bylis
6 Current rank 8
27 Matches 27
10/8/9 W/D/L (Total) 8/12/7
5/3/6 W/D/L (Home)6/5/2
5/5/3 W/D/L (Away)2/7/5
38Points36
28 : 22 Goals35 : 28
6 Difference7
Vllaznia - Skenderbeu 4:0 Highest won homeBylis - Flamurtari 5:0
Vllaznia - Tirana 0:2 Highest loss homeBylis - Tirana 1:3
Flamurtari - Vllaznia 1:3 Highest won awaySkenderbeu - Bylis 0:3
Laci - Vllaznia 3:0 Highest loss awayTirana - Bylis 2:1


History of matches
Kategoria Superiore 2019-20
2E mërkurë, 28. Gusht 201916:00Bylis-Vllaznia0-0
11E hënë, 04. Nentor 201918:00Vllaznia-Bylis0-1
20E hënë, 03. Shkurt 202014:00Bylis-Vllaznia2-2
Kategoria Superiore 2015-16
9E shtunë, 31. Tetor 201514:00Bylis-Vllaznia3-1
18E mërkurë, 23. Dhjetor 201514:00Vllaznia-Bylis3-2
27E diel, 20. Mars 201614:00Bylis-Vllaznia0-1
36E mërkurë, 18. Maj 201617:00Vllaznia-Bylis1-0
Kategoria Superiore 2013-14
10E diel, 03. Nentor 201314:00Vllaznia-Bylis1-1
21E diel, 02. Mars 201414:00Bylis-Vllaznia0-0
28E shtunë, 12. Prill 201417:00Vllaznia-Bylis3-0
Kategoria Superiore 2012-13
5E shtunë, 29. Shtator 201214:00Bylis-Vllaznia0-1
18E diel, 10. Mars 201317:00Vllaznia-Bylis1-0
Kupa e Shqiperise 2011-12
6E mërkurë, 26. Tetor 201114:00Vllaznia-Bylis0-0
Kategoria Superiore 2011-12
8E shtunë, 05. Nentor 201116:00Vllaznia-Bylis3-3
21E shtunë, 14. Prill 201216:00Bylis-Vllaznia1-0
Kategoria Superiore 2010-11
1E diel, 22. Gusht 201017:30Vllaznia-Bylis3-2Match Report
12E premte, 19. Nentor 201013:00Bylis-Vllaznia0-0
33E hënë, 16. Maj 201116:00Bylis-Vllaznia2-0