HOT NEWS
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
Batha:Jemi me te mire se Skenderbeu » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori Batha u ...
Dikure hidheshin gure tani celulare » Ndodhe edhe kjo.Gjate supersfides midis Partizanit...
E enjte, 23 Shkurt 2017
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2016-17
Team Info - Korabi
Korabi
Address: KS Korabi, Bulv. Elez Isufi pranë Bashkisë Peshkopi, ,  Peshkopi, Republika e Shqiperise 
Telephone: +355 218 21 66
E-Mail: Ky email po mbrohet prej spambots-ave, të duhet JavaScript me e pa
Club Name: KS Korabi
Team Name: Korabi
Short Name: KSK

 History
Season League Rank Played Points W/D/L Goals Players
2016-17 Kupa e Shqiperise 22 2 0 0/1/1 1:3 0
2016-17 Kategoria Superiore 10 22 11 2/5/15 8:28 26
2015-16 Kupa e Shqiperise 21 2 0 1/0/1 2:5 0
2015-16 Kategoria 1 3 27 62 20/2/5 43:16 0