HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Europa League/ Yuri Maksimov is a "racist"!

Metalurg Donetsk coach, Yuri Maximov, has a previously untold story of the four Albanian players, Dorian Bylykbashi, Isli Hidi, Ervin Bulku and Ansi Agolli. “Maximov “hated” all of us, all  ...

Europa League/ Hoxha and Musolli get Albanian citizenship!

Tomorrow, KF Kukësi will be playing a very important game against Metalurg Donetsk in the Europa League qualification. However the Albanian team stumbled upon some problems only days before the ...

Albania/ Venera Rexhi signs for Linkopings FC

17 year old Venera Rexhi, born and raised in Sweden has decided to leave her team Borens IK and instead sign a contract with Linköpings FC. Venera has been on ...

Champions League / Skënderbeu hoping 'third time's a charm'

President Ardian Takaj is hoping "third time's a charm" for KS Skënderbeu as they look to progress from the second qualifying round at the expense of Neftçi PFK.President Ardian Takaj ...

https://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/423651dorian_bylykbashi_gol_krivbas_ndaj_vorksla11.jpg
https://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/277348yll_hoxha.jpg
https://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/741790venera_rexha.jpg
https://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/9467861.jpg
News Image

Europa League/ Yuri Maksimov is a "racis

...

News Image

Europa League/ Hoxha and Musolli get Alb

...

News Image

Albania/ Venera Rexhi signs for Linkopin

...

News Image

Champions League / Skënderbeu hoping 'th

...

English

Albanian soccer news in english language.



Lorik Cana: Our goal should be to reach the final
nga AlbaniaSoccer    E premte, 29 Nentor 2013 12:26    pdfShtypEmail
lorik-cana-lazio-thumbSS Lazio's Lorik Cana has set his side a target of reaching the UEFA Europa League final after a 2-0 victory at Legia Warszawa secured Vladimir Petković's team a round of 32 place with a game to...
Lexo ma...
 
Europa League/ Yuri Maksimov is a "racist"!
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 01 Gusht 2013 04:46    pdfShtypEmail
dorian bylykbashiMetalurg Donetsk coach, Yuri Maximov, has a previously untold story of the four Albanian players, Dorian Bylykbashi, Isli Hidi, Ervin Bulku and Ansi Agolli.

“Maximov “hated” all of us...
Lexo ma...
 
Europa League/ Hoxha and Musolli get Albanian citizenship!
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 01 Gusht 2013 04:08    pdfShtypEmail
ylli hoxhaTomorrow, KF Kukësi will be playing a very important game against Metalurg Donetsk in the Europa League qualification. However the Albanian team stumbled upon some problems only days before the...
Lexo ma...
 
Albania/ Venera Rexhi signs for Linkopings FC
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 01 Gusht 2013 01:11    pdfShtypEmail
ball goal17 year old Venera Rexhi, born and raised in Sweden has decided to leave her team Borens IK and instead sign a contract with Linköpings FC. Venera has been on trial with LFC a couple of times...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL