Ne fokus/ Chelsea njeh Kosovën
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 04 Dhjetor 2013 22:26   Shtyp

xlesa fan klub kosoveeeeGjigandi anglez, Chelsea, edhe zytarisht ka njohur dhe ka pranuar në gjirin e saj klubin e tifozëve nga Kosova, “Chelsea Fan Club Kosovo”. Ky fun club ka njoftuar me anë të një komunikate në rrjetet sociale se është pranuar nga klubi të clin ata e simpatizojnë. Por, këtë e ka bërë edhe klubi londinez që në faqen zyrtare e ka njohur klubin e tifozëve të Chelseat nga Kosova. Shtohen keshtu perpjekjet per te perhapur emrin e Kosoves apo dhe tifozeve qe ky vend ka per futbollin nderkombetar. “Chelsea Fan Club Kosovo” do te kete mundesi te pajiset me bileta stadiumi ku do te mund te shohi nga afer skuadren e tyre te zemres.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide