Maqedonia/ Mensur Kurtishi rikthehet te Shkëndija
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 25 Gusht 2012 18:14   Shtyp

mensur_kurtisi_gol_thumbSkuadra e Shkëndijës vazhdon të mbledh në gjirin e vetë lojtarët cilësor Shqiptar, ku kësaj radhe skuadrës i bashkangjitet Mensur Kurtishi , i cili sezonin e kaluar gjithashtu ishe pjesë e skuadrës Tetovare.

Mensur Kurtishi sezonin e kaluar luajti në Shkëndijë në sezonin vjeshtor , i cili u paraqit në 14 ndeshje ku arriti të shënoj 5-gola për skuadrën kuq e zi, ndërsa më pas në sezonin pranveror u largua nga Shkëndija për në skuadrën e Tobol të Kazakistanit.

Me këtë transfer tashmë skuadra e Shkëndijës kompleton skuadrën ku në radhët e saj ka arritur të mbledh futbollistët cilësor Shqiptar si Muzafer Ejupi, Artim Pollozhani, Nderim Nexhipin, Ertan Hasan si dhe së fundi edhe Mensur Kurtishin.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide