Ne fokus/ Shkendija barazon me Vardarin, maqedonasit racizem ndaj shqiptareve
nga AlbaniaSoccer   E diel, 08 Dhjetor 2013 21:30   Shtyp

shkendija e tetovesNe kryefjalen e javes ne Maqedoni, tifozet maqedonas kane share dhe ofenduar ne korr shqiptaret. Ndeshja mes Vardarit dhe Shkendijes eshte mbyllur ne barazim 0-0 ndersa ne stadiumin “Filipi i Dyte” nuk ka munguar tensioni mes dy tifozerive. Maqedonasit kane kenduar shume kenge antishqiptare dhe nuk kane munguar as mesazhet raciste qe kane acaruar tifozet e Shkendijes se Tetoves qe ja kane kthyer me pas me te njejten monedhe. Persa i perket ndeshjes, Shkendija e Shpetim Duros pati mundesi ta fitonte kete takim pasi ne fundin e pjeses se pare Nderim Nexhipi ishte vetem 11 metra larg golit por nga pika e bardhe nuk u tregua i sakte.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide