U-16/ Mbyllet dita e dyte e turnet nderkombetar ne Shqiperi
nga AlbaniaSoccer   E martë, 18 Qershor 2013 23:38   Shtyp

u-15 shqiperiNe diten e dyte te Turneut te Zvillimit U-16, te organizuar nga UEFA, u zhvilluan dy ndeshje. Ne te paren zhvilluar ne Kompleksin “Tropikal”, ne Durres, Luksemburgu mundi thelle Gibraltarin me rezultatin 4-0. Debutesit, te pranuar si Federate anetare e UEFA-s, vetem perpara pak ditesh, ishin superior ne te gjitha drejtimet. Ata shenuan ne minuten e 32, me Muratovic. Me te njejtin autor, Luksemburgu shenoi edhe gjashte minuta me vone. Ne tre minuta e fundit, te ndeshjes u shenuan edhe dy gola te tjere me ane te Diomande (’77) dhe Mustafic (’79). Me kete fitore Luksemburgu, arriti ne kohen e 6 pikeve dhe kryeson turneun, per shkak se Shqiperia e kishte pushim ne diten e dyte.

Ne ndeshjen tjeter Lihtenshtejn arriti fitoren e pare ne kete turne, kunder San Marinos. Goli i vetem i ndeshjes u shenua nga ana e Macimilian. Te marten, Turneu u zhvillimit, do te kete pushim per te rifilluar te merkuren.

Renditja:

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide