U21/ Shqiperi - Spanje 0-2
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 18 Nentor 2013 17:32   Shtyp

shpresatNe stadiumin "Ruzhdi Bizhuta" te Elbasanit Kombetarja U21 ka humbur me rezultatin 2-0 ndaj skuadres spanjolle. Djemte kuqezinj te trainerit Gega, zhvilluan nje sfide luftarake, por fatin e ndeshjes e percaktuan gabimet e lojtareve tane, ku ne minuten e "66 Muniain ka shfrytezyar nje gabim te rende ne rreshtimin e kuqezinjve dhe ka shenuar golin e avantazhit. DHe pas perpjekjeve te shumta ky rezultat nuk ndryshoi ne favor te Shqiperise por perkundrazi ne minuten e "88 Deulofeu shenon golin e dyte per Spanjen.

Skeda e ndeshjes:

Shqiperi – Spanje 0-2

Stadiumi “Ruzhdi Bizhuta” Elbasan

Shqiperia:Teqja,Prenci,Gjoka,Shala,Kace,Shkurtaj,Gino(‘59Muriqi),Kruja(‘46Bardulla),Kotobelli,Batha(‘79Rrahmani),Husaj

Spanja:Pacheco,Carvajal,Bernat,Sergi Gomez,Amat,Campana(‘79Sergi Darder),Muniain(‘86Samperio),Sergi Roberto(’69 Saul Niguez), Morata,Oliver Torres,Deulofeu

Shenues: ’66 Muniain, ‘88Deulofeu

Kartone te verdhe: Gjokaj,Kotobelli,Batha,Amat,Sergi Roberto

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide