HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 23 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10

Player Information - Rigers HOXHA

Personal data

Picture of Rigers HOXHA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Rigers HOXHA
Birthday (Age):03. Shtator 1985 (38)
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Tuesday April 21KastriotivsVllaznia100--------
Sunday August 23KastriotivsDinamo100--1-----
Sunday August 30TeutavsKastrioti100--------
Sunday September 13KastriotivsVllaznia010--------
Saturday November 21KastriotivsFlamurtari010--------
Saturday December 12VllazniavsKastrioti010--------
Wednesday December 16KastriotivsShkumbini100--1-----
Saturday December 19LacivsKastrioti100--1-----
Sunday January 24SkenderbeuvsKastrioti010--------
Saturday January 30KastriotivsGramozi010--------
Sunday February 07BesavsKastrioti010--------
Sunday April 11GramozivsKastrioti010--------
Sunday April 25ApoloniavsKastrioti100--------
Friday April 30KastriotivsTeuta1001-1-----
Friday May 14ShkumbinivsKastrioti100--------
Games total8701-4-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria 1 2018-19Iliria------------
Kategoria 1 2016-17Iliria------------
Kategoria 1 2017-18Iliria------------
Kategoria 1 2015-16Iliria------------
Kategoria 1 2014-15Kastrioti------------
Kategoria Superiore 2013-14Kastrioti431---1-----
Kategoria Superiore 2012-13Kastrioti4311-11-----
Kategoria Superiore 2011-12Kastrioti------------
Kategoria Superiore 2010-11Kastrioti1477-1-81----
Kategoria Superiore 2009-10Kastrioti743-1-4-----
Career Total291712121141----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2018-192018-19IliriaMbrojtes
Kategoria 1 2016-172016-17IliriaMbrojtes
Kategoria 1 2017-182016-17IliriaMbrojtes
Kategoria 1 2015-162015-16IliriaMbrojtes
Kategoria 1 2014-152014-15KastriotiMbrojtes
Kategoria Superiore 2013-142013-14KastriotiMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13KastriotiMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12KastriotiMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11KastriotiMbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10KastriotiMbrojtes