HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 14 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2014-15

Player Information - Xhevdet SHABANI

Personal data

Picture of Xhevdet SHABANI
Nationality:Republika e Kosoves Republika e Kosoves
Name:Xhevdet SHABANI
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday, 23/08/2014FlamurtarivsTeuta1001-------
Sunday, 31/08/2014TeutavsVllaznia100--------
Wednesday, 10/09/2014ElbasanivsTeuta1002-------
Sunday, 14/09/2014TeutavsLaci100--------
Friday, 19/09/2014PartizanivsTeuta100--------
Saturday, 27/09/2014TeutavsSkenderbeu100--------
Saturday, 08/11/2014TeutavsElbasani100--------
Sunday, 30/11/2014TeutavsPartizani100--------
Friday, 12/12/2014TeutavsKukësi101--------
Wednesday, 17/12/2014TeutavsApolonia101--------
Sunday, 21/12/2014TiranavsTeuta010--------
Games total10123-------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2014-15Teuta77-23-------
Raiffeisen Superliga Kosove 2013-14DRITA33--3-------
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12LEPENCI66-14-2-----
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10FERIZAJ20-20---------
Career Total361620310-2-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2014-152014-15TeutaMesfushor
Raiffeisen Superliga Kosove 2013-142013-14DRITAMesfushor
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-122011-12LEPENCIMesfushor
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-102009-10FERIZAJPLAYERS