HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 30 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2016-17

Player Information - Ervis KAJA

Personal data

Picture of Ervis KAJA
Nationality: Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name: Ervis KAJA
Birthday (Age): 29. Korrik 1987 (34)
Jersey Number: 29
Player Position: Mbrojtes

Games history


Games Startroster in out Gol Karton i kuq Karton i verdhe Karton i verdhe-kuq Autogol Penallti Demtim Penallti e humbur
Saturday, 24/09/2016 Korabi vs Vllaznia 1 0 1 - - - - - - - -
Sunday, 16/10/2016 Kukësi vs Korabi 1 0 0 - - - - - - - -
Saturday, 22/10/2016 Korabi vs Partizani 1 0 1 - - - - - - - -
Sunday, 30/10/2016 Flamurtari vs Korabi 1 0 0 - - - - - - - -
Saturday, 05/11/2016 Laci vs Korabi 1 0 0 - - - - - - - -
Saturday, 26/11/2016 Luftetari vs Korabi 0 1 0 - - - - - - - -
Sunday, 18/12/2016 Partizani vs Korabi 1 0 1 - - - - - - - -
Thursday, 22/12/2016 Korabi vs Flamurtari 1 0 0 - - - - - - - -
Saturday, 28/01/2017 Korabi vs Laci 1 0 0 - - - - - - - -
Sunday, 19/02/2017 Korabi vs Vllaznia 1 0 0 - - - - - - - -
Saturday, 25/02/2017 Teuta vs Korabi 1 0 0 - - 1 - - - - -
Saturday, 04/03/2017 Korabi vs Tirana 1 0 0 1 - - - - - - -
Saturday, 18/03/2017 Korabi vs Partizani 1 0 0 - - - - - - - -
Saturday, 06/05/2017 Korabi vs Teuta 1 0 0 - - - - - - - -
Games total 13 1 3 1 - 1 - - - - -


Personal statistics


Competition Team Played Startroster in out Gol Karton i kuq Karton i verdhe Karton i verdhe-kuq Autogol Penallti Demtim Penallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20 Apolonia - - - - - - - - - - - -
Kupa e Shqiperise 2018-19 Apolonia - - - - - - - - - - - -
Kupa e Shqiperise 2017-18 Apolonia - - - - - - - - - - - -
Kategoria Superiore 2016-17 Korabi 8 8 - 2 1 - 1 - - - - -
Kupa e Shqiperise 2016-17 Apolonia - - - - - - - - - - - -
Kupa e Shqiperise 2015-16 Apolonia - - - - - - - - - - - -
Kategoria Superiore 2014-15 Apolonia 12 12 - - - - 3 1 - - - -
Kupa e Shqiperise 2014-15 Apolonia 1 1 - - - - 1 - - - - -
Kategoria Superiore 2013-14 Tirana 6 6 - - - - 1 - - - 1 -
Kategoria Superiore 2012-13 Besa 9 9 - - - - 4 - - - - -
Kategoria Superiore 2011-12 Dinamo 3 3 - - - 1 - - - - - -
Kategoria Superiore 2011-12 Tomori 6 6 - - - - 4 - - - - -
EUROPA League 2010-11 Laci 1 1 - - - - - - - - - -
Kategoria Superiore 2010-11 Laci 15 14 1 1 2 - 6 - - - - -
Kategoria Superiore 2009-10 Laci 16 16 - 2 2 - 4 - - - - -
Career Total 77 76 1 5 5 1 24 1 - - 1 -

Playing career


Competition Season Team Function / Position
Kupa e Shqiperise 2019-20 2019-20 Apolonia Mbrojtes
Kupa e Shqiperise 2018-19 2018-19 Apolonia Mbrojtes
Kupa e Shqiperise 2017-18 2017-18 Apolonia Mbrojtes
Kategoria Superiore 2016-17 2016-17 Korabi Mbrojtes
Kupa e Shqiperise 2016-17 2016-17 Apolonia Mbrojtes
Kupa e Shqiperise 2015-16 2015-16 Apolonia Mbrojtes
Kategoria Superiore 2014-15 2014-15 Apolonia Mbrojtes
Kupa e Shqiperise 2014-15 2014-15 Apolonia Mbrojtes
Kategoria Superiore 2013-14 2013-14 Tirana Mbrojtes
Kategoria Superiore 2012-13 2012-13 Besa Mbrojtes
Kategoria Superiore 2011-12 2011-12 Dinamo Mbrojtes
Kategoria Superiore 2011-12 2011-12 Tomori Mbrojtes
EUROPA League 2010-11 2010-11 Laci Mbrojtes
Kategoria Superiore 2010-11 2010-11 Laci Mbrojtes
Kategoria Superiore 2009-10 2009-10 Laci Mbrojtes