HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 30 Mars 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2010-11

Player Information - Lucas Damian MALACARNE

Personal data

Picture of Lucas Damian MALACARNE
Nationality:Argentina, Argentine Republic Argentina, Argentine Republic
Name:Lucas Damian MALACARNE
Birthday (Age):25. Nentor 1988 (34)
Height:185 cm
Weight:81 kg
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday August 21DinamovsFlamurtari100--------
Saturday August 28DinamovsBesa100--------
Monday September 13TeutavsDinamo100--------
Saturday September 18DinamovsShkumbini100--------
Saturday September 25VllazniavsDinamo100--1-----
Friday October 01DinamovsElbasani100--------
Monday October 18DinamovsTirana100--------
Sunday October 24DinamovsBylis1001-------
Monday November 01KastriotivsDinamo100--------
Saturday November 06DinamovsLaci100--------
Saturday November 13SkenderbeuvsDinamo100--------
Sunday November 21FlamurtarivsDinamo100--------
Tuesday November 30BesavsDinamo100--1-----
Sunday December 12DinamovsTeuta100--------
Monday December 20ShkumbinivsDinamo100--------
Thursday December 23DinamovsVllaznia100--------
Wednesday January 26ElbasanivsDinamo010--------
Monday January 31DinamovsTirana100--------
Saturday February 05BylisvsDinamo100--------
Saturday February 12DinamovsKastrioti100--------
Saturday February 19LacivsDinamo100--------
Sunday March 06DinamovsShkumbini100--------
Sunday March 20LacivsDinamo100--1-----
Monday April 11VllazniavsDinamo100--------
Friday April 15DinamovsSkenderbeu100--------
Sunday April 24DinamovsBylis100--1-----
Saturday April 30BesavsDinamo100--------
Wednesday May 04DinamovsTeuta100--------
Games total27101-4-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2013-14Kukësi33-1--------
Kategoria Superiore 2012-13Kukësi211---1-----
Kategoria Superiore 2011-12Kastrioti1111----2-----
CHAMPIONS League 2010-11Dinamo11--1-------
Kategoria Superiore 2010-11Dinamo1515--1-4-----
Kupa e Shqiperise 2010-11Dinamo11----------
Superkupa 2010Dinamo11----------
Kategoria Superiore 2009-10Dinamo1111--3-2-----
Career Total4544115-9-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2013-142013-14KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13KukësiMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12KastriotiMbrojtes
CHAMPIONS League 2010-112010-11DinamoMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11DinamoMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2010-112010-11DinamoMbrojtes
Superkupa 20102010DinamoMbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10DinamoMbrojtes