HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 30 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12

Player Information - Eduard TANUSHI

Personal data

Picture of Eduard TANUSHI
Nationality: Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name: Eduard TANUSHI
Birthday (Age): 20. Qershor 1983 (38)
Player Position: Sulmues

Games history


Games Startroster in out Gol Karton i kuq Karton i verdhe Karton i verdhe-kuq Autogol Penallti Demtim Penallti e humbur
Monday September 12 Kastrioti vs Pogradeci 1 0 0 - - 1 - - - - -
Saturday September 17 Pogradeci vs Tomori 1 0 0 1 - - - - - - -
Sunday September 25 Tirana vs Pogradeci 1 0 0 - - - - - - - -
Saturday October 01 Pogradeci vs Dinamo 1 0 0 - - - - - - - -
Saturday October 15 Flamurtari vs Pogradeci 1 0 0 - - - - - - - -
Saturday October 22 Pogradeci vs Shkumbini 1 0 0 - - 1 - - - - -
Friday November 04 Pogradeci vs Laci 1 0 0 - - - - - - - -
Saturday November 19 Bylis vs Pogradeci 1 0 0 - - - - - - - -
Sunday December 04 Apolonia vs Pogradeci 1 0 0 - - - - - - - -
Saturday December 17 Pogradeci vs Teuta 1 0 0 - - 1 - - - - -
Wednesday February 08 Skenderbeu vs Pogradeci 1 0 0 - - - - - - - -
Sunday March 11 Pogradeci vs Tirana 1 0 1 - - - - - - - -
Sunday March 18 Dinamo vs Pogradeci 1 0 0 - - 1 - - - - -
Monday April 02 Shkumbini vs Pogradeci 1 0 1 - - - - - - - -
Friday April 06 Pogradeci vs Vllaznia 1 0 0 - - - - - - - -
Sunday April 29 Pogradeci vs Apolonia 0 1 0 - - 1 - - - - -
Games total 15 1 2 1 - 5 - - - - -


Personal statistics


Competition Team Played Startroster in out Gol Karton i kuq Karton i verdhe Karton i verdhe-kuq Autogol Penallti Demtim Penallti e humbur
Kategoria Superiore 2013-14 Laci 8 5 3 1 3 - 5 - - - - -
Kategoria Superiore 2012-13 Kastrioti 1 - 1 - - - 1 - - - - -
Kategoria Superiore 2011-12 Pogradeci 8 7 1 1 1 - 5 - - - - -
Kategoria 1 2010-11 Pogradeci 1 1 - - - - - - - - - -
Career Total 18 13 5 2 4 - 11 - - - - -

Playing career


Competition Season Team Function / Position
Kategoria Superiore 2013-14 2013-14 Laci Sulmues
Kategoria Superiore 2012-13 2012-13 Kastrioti Sulmues
Kategoria Superiore 2011-12 2011-12 Pogradeci Sulmues
Kategoria 1 2010-11 2010-11 Pogradeci Sulmues