Ne fokus/ Skela perplaset me gjyqtarin pas humbjes me Luksemburgun
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 08 Shtator 2011 22:27   Shtyp

ervin_skelaHumbja ndaj Luksemburgut nuk ka shpetuar pa fatura dhe incidente. Ne dhomat e ndeshjes, Ervin Skela ka goditur gjyqtarin finlandez qe ne disa raste u tregua shume i ashper me kuqezinjte tane. Gjyqtari i takimit ka shkaktuar tensione si ne fushe dhe ne tribunat ku qendronin tifozet shqiptar. Kjo ka pasuar ne dhomat e zhveshjes. Disa dite pas ketij takimi ka dale lajmi ku eshte mesuar se Ervin Skela ka debatuar dhe madje eshte perplasur me gjyqtarin kryesor te ndeshjes ne dhomat e zhveshjes. Fillimisht ata kane debatuar dhe pasi nervat jane tendosur Skela ka ofenduar dhe i ka futur duart ne fyt bilbilit finlandez. Tani pritet qe organet perkatese ne Uefa te marrin masa te ashpra ndeshkuese per Skelen per xhestet dhe veprimet qe ka bere ne perfundim te takimit Luksemburg-Shqiperi, e fituar nga vendasit me rezultatin 2-1.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide