HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Skela perplaset me gjyqtarin pas humbjes me Luksemburgun
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 08 Shtator 2011 22:27   pdfShtypEmail

ervin_skelaHumbja ndaj Luksemburgut nuk ka shpetuar pa fatura dhe incidente. Ne dhomat e ndeshjes, Ervin Skela ka goditur gjyqtarin finlandez qe ne disa raste u tregua shume i ashper me kuqezinjte tane. Gjyqtari i takimit ka shkaktuar tensione si ne fushe dhe ne tribunat ku qendronin tifozet shqiptar. Kjo ka pasuar ne dhomat e zhveshjes. Disa dite pas ketij takimi ka dale lajmi ku eshte mesuar se Ervin Skela ka debatuar dhe madje eshte perplasur me gjyqtarin kryesor te ndeshjes ne dhomat e zhveshjes. Fillimisht ata kane debatuar dhe pasi nervat jane tendosur Skela ka ofenduar dhe i ka futur duart ne fyt bilbilit finlandez. Tani pritet qe organet perkatese ne Uefa te marrin masa te ashpra ndeshkuese per Skelen per xhestet dhe veprimet qe ka bere ne perfundim te takimit Luksemburg-Shqiperi, e fituar nga vendasit me rezultatin 2-1.


busy
komente