HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 23 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Norvegji/ Ardian Gashi: Do t’i shënoj Shqipërisë
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 18 Tetor 2012 20:55   pdfShtypEmail

ardian_gashi1Një tjetër futbollist me origjine shqiptare përgatitet te përballet me origjinën e tij. 31-vjeçari Ardian Gashi ka marre nje ftese nga trajneri i përfaqësuese norvegjeze Egil Olsen dhe pritet te jete me skuadrën ne dy ndeshjet e ardhshme ndaj kuqezinjve te De Biazit.

Unë jam i lidhur me Shqipërinë, por kjo është e tera. Eshte një lufte per tre pike dhe une mbroj ngjyrat e Norvegjisë, nëse me vjen mundësia per te shënuar gol do ta bej edhe pse vete jam shqiptar është shprehur futbollisti i Helgingborg për faqen norvegjeze Vg.No.

Futbollisti gjakovar i cili ka ikur ne moshën 8-vjeçare ne Norvegji u thirr për here te pare pas 7-vjetësh ne kombëtaren norvegjeze ku luajti disa minuta ne fitoren 3-1 ne Qipro. Ai nuk ishte thërritur ne kombëtare qe nga viti 2005, por qe kur kaloi nga Frederikstad te Helsingborg ai ka përparuar shume ne lojën e tij dhe po shkelqen ne kampionatin suedez.

I pyetur nga gazetari norvegjez ,Gashi ka mbrojtur edhe granit xhaken i cili u akuzua se nuk ishte shënuar gol me qellim ndaj kombëtares shqiptare ne përballjen me zvicren. Ai e ndali topin keq. E kam pare situaten dhe kam biseduar me njerëz qe e njohin dhe ata thone se ne ato momente nuk ka qene i koncentruar sa duhet. Ishte ndalje e gabuar e topit prandaj duket paksa qesharak ai rast perfundoi futbollisti me origjine shqiptare i kombëtares norvegjeze. Te kjo kombëtare luan edhe 19-vjeçari Valon Berisha.


busy
komente