HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2018-19
Team Info - Besa
Besa
Address:KS Besa, Klubi Sportiv Besa, Lagja 3, Kavaje – Albania, ,  Kavaje, Republika e Shqiperise 
Telephone:+355 5 432 20
Fax:+355 5 432 20
Club Name:KS Besa
Team Name:Besa
Short Name:BES

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2019-20 Kupa e Shqiperise 12 4 0 2/0/2 3:3 0
2018-19 Kupa e Shqiperise 25 2 0 0/1/1 2:4 0
2018-19 Kategoria 1 3 18 35 10/5/3 22:11 0
2017-18 Kupa e Shqiperise 27 2 0 0/0/2 1:4 0
2016-17 Kategoria 1 15 18 18 5/3/10 10:18 0
2016-17 Kategoria 1 1 0 0 0/0/0 0:0 0
2016-17 Kategoria 1 14 0 9 0/0/0 0:0 0
2016-17 Kupa e Shqiperise 25 2 0 0/1/1 2:5 0
2015-16 Kupa e Shqiperise 19 2 0 0/1/1 2:4 0
2015-16 Kategoria 1 12 27 29 8/5/14 31:40 0
2014-15 Kategoria 1 17 30 28 6/10/14 26:46 38
2013-14 Kategoria Superiore 9 33 42 11/9/13 34:32 31
2012-13 Kategoria Superiore 9 26 32 8/8/10 23:26 22
2011-12 Kategoria 1 4 30 55 17/4/9 44:32 22
2011-12 Kategoria Superiore 4 1 0 1/0/0 2:0 0
2011-12 Kupa e Shqiperise 14 4 6 2/0/2 4:3 0
2010-11 Kupa e Shqiperise 4 8 15 4/3/1 17:7 0
2010-11 Kupa UEFA - Kupa e Panaireve - E 7 2 0 0/0/2 1:11 20
2010-11 Kategoria Superiore 11 33 39 10/9/14 35:47 34
2010 Superkupa e Shqiperise 1 1 3 1/0/0 3:1 14
2009-10 Kupa e Shqiperise 1 2 0 2/0/0 3:1 14
2009-10 Kategoria Superiore 2 33 53 15/8/10 42:33 28