HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Prill 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2014-15
KlasifikimiGrupi A
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Terbuni2721604369
2same(2)Mamurras2720434167
3same(3)Beselidhja2418244156
4up(5)Iliria279612-133
5up(6)Kastrioti279513-332
6down(4)Burreli2710215-632
7up(8)Kamza279414-1631
8down(7)Besa3061014-2028
9same(9)Ada267316-2824
10same(10)Veleciku263221-5114

Grupi B
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Bylis2717281953
2same(2)Lushnja2615561750
3same(3)Butrinti2711881341
4same(4)Sopoti2711511038
5same(5)Luftetari2811413-437
6same(6)Dinamo27999136
7same(7)Shkumbini2710512-335
8same(8)Tomori279513-1732
9same(9)Pogradeci278514-1029
10same(10)Naftetari2741211-1624


Superlige Play-Out Kategoria e Dyte