HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 15 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2018-19
Team Info - Iliria
Iliria
Address:KF Iliria, , , Fushe Kruj Tirane, Republika e Shqiperise 
Club Name:KF Iliria
Team Name:Iliria
Short Name:ILI

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2019-20 Kupa e Shqiperise 13 2 0 1/0/1 2:2 0
2018-19 Kupa e Shqiperise 36 2 0 0/0/2 1:8 0
2018-19 Kategoria 1 17 18 19 5/4/9 17:19 27
2017-18 Kupa e Shqiperise 31 2 0 0/0/2 1:7 0
2016-17 Kupa e Shqiperise 28 2 0 1/0/1 1:6 0
2016-17 Kategoria 1 1 0 0 0/0/0 0:0 27
2016-17 Kategoria 1 18 0 7 0/0/0 0:0 0
2016-17 Kategoria 1 19 18 14 3/5/10 12:26 27
2015-16 Kupa e Shqiperise 24 4 0 2/0/2 4:8 0
2015-16 Kategoria 1 17 27 28 8/4/15 34:45 27
2014-15 Kategoria 1 11 27 33 9/6/12 24:25 28
2012-13 Kategoria 1 14 30 37 10/7/13 35:37 23
2011-12 Kupa e Shqiperise 27 2 1 0/1/1 2:7 0
2011-12 Kategoria 1 11 30 36 11/3/16 38:44 23
2010-11 Kupa e Shqiperise 37 1 0 0/0/1 0:2 0