HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 12 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Vala Superliga Kosove 2016-17
Team Info - GJILAN
GJILAN
Address:KF GJILANI, Klubi Futbollistik Gjilan, Kosove,  Gjilan, Republika e Kosoves 
Club Name:KF GJILANI
Team Name:GJILAN
Short Name:GJI

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2016-17 Raiffeisen Liga - Kosove 6 22 30 8/6/8 17:15 0
2015-16 Raiffeisen Liga - Kosove 5 31 46 13/7/11 28:26 0
2011-12 Raiffeisen Liga - Kosove 12 34 24 6/6/22 27:69 23
2009-10 Raiffeisen Liga - Kosove 12 25 21 4/9/12 23:40 29