HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Kombetarja U-21 shqiptare
U-21 fiton kunder Hungarise
nga Administrator    E hënë, 28 Mars 2016 21:22    pdfShtypEmail
SHQIPERI-HUNGARI-U21-658x370U-21 e Shqiperise ka fituar kunder ekipit te Hungarise me rezultatin 2-1. Ekipi yne kombetar ka arritur te permbys avantazhin e hungarezeve me ane te Manaj dhe Prenges. Lojtaret tane e fillojne...
Lexo ma...
 
Shpresat e Shqiperise barazojne me Greqine
nga Administrator    E premte, 25 Mars 2016 12:06    pdfShtypEmail
u-21-shqiperi-greqiKombetarja U-21 e Shqiperise ka barazuar me rrjeta te paprekura kunder homologeve te tyre grek. Ndeshja eshte luajtur ne stadiumin Elbasan Arena, ku kane qene te pranishem nje numer i madh...
Lexo ma...
 
Bundesliga 2/ Shenon Enis Alushi ne fitore per Kaiserslautern
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 23 Nentor 2013 22:34    pdfShtypEmail
Futbollisti Enis Alushi ka shenuar golin e trete ne fitoren e Kaiserslautern ndaj Union Berlin ne Javen e 15-te te Bundesliga 2. Alushi hyri ne loje ne fillim te pjeses se dyte. Ky ishte takimi i...
Lexo ma...
 
U21/ Shqiperi - Spanje 0-2
nga AlbaniaSoccer    E hënë, 18 Nentor 2013 17:32    pdfShtypEmail
shpresatNe stadiumin "Ruzhdi Bizhuta" te Elbasanit Kombetarja U21 ka humbur me rezultatin 2-0 ndaj skuadres spanjolle. Djemte kuqezinj te trainerit Gega, zhvilluan nje sfide luftarake, por fatin e ndeshjes...
Lexo ma...
 
Skender Gega: Treguam qe kemi vlera
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 14 Nentor 2013 20:41    pdfShtypEmail
skender-gegaNe perfundim te ndeshjes, trajneri i Shqiperise se 21-vjecareve Skender Gega u shpreh mjaft i kenaqur per sukseisn e mare dhe dhuraten qe i bene lojtaret e tij. “Skuadra ka treguar vlerat dhe...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL