HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 23 Mars 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U21/ Shqiperi - Spanje 0-2
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 18 Nentor 2013 17:32   pdfShtypEmail

shpresatNe stadiumin "Ruzhdi Bizhuta" te Elbasanit Kombetarja U21 ka humbur me rezultatin 2-0 ndaj skuadres spanjolle. Djemte kuqezinj te trainerit Gega, zhvilluan nje sfide luftarake, por fatin e ndeshjes e percaktuan gabimet e lojtareve tane, ku ne minuten e "66 Muniain ka shfrytezyar nje gabim te rende ne rreshtimin e kuqezinjve dhe ka shenuar golin e avantazhit. DHe pas perpjekjeve te shumta ky rezultat nuk ndryshoi ne favor te Shqiperise por perkundrazi ne minuten e "88 Deulofeu shenon golin e dyte per Spanjen.

Skeda e ndeshjes:

Shqiperi – Spanje 0-2

Stadiumi “Ruzhdi Bizhuta” Elbasan

Shqiperia:Teqja,Prenci,Gjoka,Shala,Kace,Shkurtaj,Gino(‘59Muriqi),Kruja(‘46Bardulla),Kotobelli,Batha(‘79Rrahmani),Husaj

Spanja:Pacheco,Carvajal,Bernat,Sergi Gomez,Amat,Campana(‘79Sergi Darder),Muniain(‘86Samperio),Sergi Roberto(’69 Saul Niguez), Morata,Oliver Torres,Deulofeu

Shenues: ’66 Muniain, ‘88Deulofeu

Kartone te verdhe: Gjokaj,Kotobelli,Batha,Amat,Sergi Roberto


busy
komente