HOT NEWS
E shtunë, 13 Prill 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Kosova
Kosova pranohet edhe ne FIFA
nga Administrator    E shtunë, 14 Maj 2016 13:02    pdfShtypEmail
kosova-fifa-acceptedFederata e futbollit e Kosoves - FFK eshte pranuar edhe ne FIFA. Kongresi i pergjithshem i federates boterore te futbollit i mbajtur ne Meksike ka pranuar kerkesen e Kosoves per te qene pjese e...
Lexo ma...
 
Kosova pranohet ne UEFA
nga Administrator    E martë, 03 Maj 2016 19:29    pdfShtypEmail
kosova-ne-uefaSot ne takimin e pergjithshem te UEFA-s te mbajtur ne Budapest te Hungarise eshte pranuar kerkesa qe Federata e Futbollit te Kosoves (FFK) ka bere per anetaresim.
Me 28 vota pro, 24 kunder dhe 2 e...
Lexo ma...
 
Zbardhet lista e lojtareve qe do luajne kunder Haitit
nga Albaniassocer    E martë, 04 Mars 2014 00:01    pdfShtypEmail
Perfaqesuejsa eKosovesËshtë zbuluar lista e futbollistëve të ftuar në përfaqësuesen e Kosovës qe me daten 5 Mars do luajne miqesoren historike kunder Haitit.Ndeshja do te zhvillohet ne stadjumin Adem Jashari te...
Lexo ma...
 
Ne fokus/ Kosova merr leje per miqesore
nga AlbaniaSoccer    E hënë, 13 Janar 2014 23:10    pdfShtypEmail
Perfaqesuejsa eKosovesKosova do te kete mundesi te perfaqesohet ne arenen nderkombetare. FIFA i ka dhene nje leje te pergjysme, FFK-se. Kombetarja e Kosoves do te luaj ne miqesore por pa patur te drejte simbolesh. Ne...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Lajmet e Fundit

    Lajmet me te lexuara

      Komentet e fundit