HOT NEWS
Kategoria Superiore / Fitojne Partizani dhe Tirana... » Skuadra e Partizanit ka fituar ne Kukes nje takim ...
Disiplina/ Gjoba she denime per tifozerite e Tiran... » Komisioni i disiplines prane FSHF-se shpalli denim...
Elbasani/ Dorehiqet File,vjen Dosti » Trajneri i Elbasanit,Ilirian File,dha doreheqjen p...
Artim Shaqiri:Ngjarjet e Shkodres reklam i keq per... » Trajneri i Kukesit,Artim Shaqiri,tha se ajo qfare ...
Ne fokus / Presidenti i Tiranes Refik Halili genje... » Nje video dhe disa foto demaskojne presidentin e T...
Kategoria Superiore/ Partizani-Skenderbeu 1-0 » Një penallti e dhënë në minutën e fundit të ndeshj...
Ne Fokus/ Policia e Shkodres publikon emrat e te a... » Lidhur me incidentet e rënda të ndodhura në stadiu...
Ne Fokus / "Lufte" ne Shkoder, gjakoset Refik Hali... » Bilanc “lufte” në Shkodër pas ndeshjes Vllaznia-Ti...
Kategoria Superiore/ Elbasani - Teuta 1-5 » Elbasani shkatërrohet nga Teuta ELBASANI-TEUTA&nb...
Mergjyshi:Po punohet per te rrezuar Besen » Artan Mergjyshi,trajneri i Beses u tregua shume i ...
E mërkurë, 17 Shtator 2014
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore / Fitojne Partizani dhe Tirana, te tjerët harrojnë të shënojnë

Skuadra e Partizanit ka fituar ne Kukes nje takim shume te rendesishem duke marre tre pike te vlefshme. Racic ka ekzekutuar mjeshterisht nje goditje denimi per skuadren e tij ne

Disiplina/ Gjoba she denime per tifozerite e Tiranes dhe Vllaznise

Komisioni i disiplines prane FSHF-se shpalli denimet per Vllaznine dhe Tiranes pas ngjarjeve te renda te Loro Boriçit. Ekipi i Vllaznise denohet me 1 milion leke gjobe dhe 10 ndeshje pa

Elbasani/ Dorehiqet File,vjen Dosti

Trajneri i Elbasanit,Ilirian File,dha doreheqjen pas humbjes se thelle me Teuten.Pas kesaj doreheqje reagoi menjehere presidentin Laze i cili tentoj ti nderronte mendjen Files por kur e pa qe ishte

Legjionaret/ Cikalleshi shenon dy gola ne Kroaci

Sulmuesi i kombetares shqiptare i dha nje pike mjaft te vlefshme ekipit te tij Rnk Split.Ekipi i shqiptarit kaloi dy here ne dizavantazh ndaj miqve te Lokomotives se Zagrebit por

Kategoria Superiore / Fitojne Partizani dhe Tirana, te tjerët harrojnë të shënojnë Disiplina/ Gjoba she denime per tifozerite e Tiranes dhe Vllaznise Elbasani/ Dorehiqet File,vjen Dosti Legjionaret/ Cikalleshi shenon dy gola ne Kroaci
 • Shqiperia
 • Kosova
 • Maqedonia
 • 0
 • 1
prev
next

Kategoria Superiore / Fitojne Partizani

Skuadra e Partizanit ka fituar ne Kukes nje takim shume te rendesishem duke marre tre pike te vlefshme. Racic ka ekzekutuar mjeshterisht nje goditje denimi per skuadren ...

Lexo me shume

Disiplina/ Gjoba she denime per tifozeri

Komisioni i disiplines prane FSHF-se shpalli denimet per Vllaznine dhe Tiranes pas ngjarjeve te renda te Loro Boriçit. Ekipi i Vllaznise denohet me 1 milion leke gjobe dhe ...

Lexo me shume

Kategoria 1/ Shtyhet fillimi i Kampionat

Fshf-ja me ane te nje komunikate ka lajmeruar se starti i Kategorise se Pare eshte shtyre me nje afat te papercaktuar.Shkak i kesaje shtyrje jane bere mungesat ...

Lexo me shume

Elbasani/ Dorehiqet File,vjen Dosti

Trajneri i Elbasanit,Ilirian File,dha doreheqjen pas humbjes se thelle me Teuten.Pas kesaj doreheqje reagoi menjehere presidentin Laze i cili tentoj ti nderronte mendjen Files por kur e ...

Lexo me shume

Artim Shaqiri:Ngjarjet e Shkodres reklam

Trajneri i Kukesit,Artim Shaqiri,tha se ajo qfare ndodhi ne Shkoder ishte nje ngjarje e denueshme sepse i jep nje imazh te shemtuar kampionatit shqiptar.Ai shtoi se duhet ...

Lexo me shume

Ne fokus / Presidenti i Tiranes Refik Ha

Nje video dhe disa foto demaskojne presidentin e Tiranes.Ne nje video qe tashme eshte e disponueshme ne linje shikohet qarte qe presidenti goditet nga nje ndenjese e gjuajtur ...

Lexo me shume
 • 0
 • 1
prev
next

Zbardhet lista e lojtareve qe do luajne

Është zbuluar lista e futbollistëve të ftuar në përfaqësuesen e Kosovës qe me daten 5 Mars do luajne miqesoren historike kunder Haitit.Ndeshja do te zhvillohet ne stadjumin ...

Lexo me shume

Ne fokus/ Kosova merr leje per miqesore

Kosova do te kete mundesi te perfaqesohet ne arenen nderkombetare. FIFA i ka dhene nje leje te pergjysme, FFK-se. Kombetarja e Kosoves do te luaj ne miqesore ...

Lexo me shume

Levizjet/ Vllaznia e Partizani duan me t

Mentor Zhdrella eshte zgjedhur lojtari me i mire ne Kosove. Mesfushori fantazist qe luan per Hysin eshte ne planet e Vllaznise dhe Partizanit. Te dy klubet shqiptare ...

Lexo me shume

Ne fokus/ Chelsea njeh Kosovën

Gjigandi anglez, Chelsea, edhe zytarisht ka njohur dhe ka pranuar në gjirin e saj klubin e tifozëve nga Kosova, “Chelsea Fan Club Kosovo”. Ky fun club ka ...

Lexo me shume

Kosove/ Anullohet takimi ne FIFA

Federata Futbollit te Kosoves dhe drejtuesit e saj njoftojne se FIFA ka kerkuar qe takimi i rradhes midis drejtuesave te FFK-se, FIFA-s dhe FSF-se te zhvillohet ne ...

Lexo me shume

Raiffeisen Superliga Kosove/ Llamkos e m

Llamkos Kosova ka konfirmuar se është kampion vjeshtor i Kosovës pasi ka fituar me rezultat 2-1 ndaj Ferizaj. Skuadra e Bylbyl Sokolit edhe pas humbjes ndodhet ne ...

Lexo me shume
 • 0
 • 1
prev
next

Ne fokus/ Shkendija barazon me Vardarin,

Ne kryefjalen e javes ne Maqedoni, tifozet maqedonas kane share dhe ofenduar ne korr shqiptaret. Ndeshja mes Vardarit dhe Shkendijes eshte mbyllur ne barazim 0-0 ndersa ne ...

Lexo me shume

Maqedoni/ Shpetim Duro nis stervitjen me

Trajneri i ri i skuadres tetovare Shkendija, ka nisur punen e tij te re. Shpetim Duro eshte prezantuar me skuadren dhe me mediat vendore dhe pasi ka ...

Lexo me shume

Maqedoni/ Shpetim Duro trajneri ri i Shk

Shpetim Duro pritet te marre postin e trajnerit te skuadres shqiptare ne Maqedoni, Shkendija e Tetoves. Duro ka marre rrugen drejt destinacionit te ri dhe pritet qe ...

Lexo me shume

Maqedoni/ Shkendija shkarkon trajnerin G

Pas humbjes se thelle 0-5 me Rabotnickin diten e Shtune ne takimin per Kampionat, si dhe eliminimit nga Kupa e Maqedonise ne cerekfinale, drejtuesit e Shkendise ka ...

Lexo me shume

Legjionaret/ Agim Ibrahimi transferohet

Futbollisti shqiptar Agim Ibraimi eshte huazuar nga klubi i tij NK Maribor tek skuadra e Serie A, Kaljari. 25 vjecari i cili luan me kombetaren e Maqedonise ...

Lexo me shume

Maqedoni/ Shkëndija 79 e fillon sezonin

Sot ka filluar edhe Kampionati i Maqedonise per sezonin e ri 2013-14. Te dyja skuadrat shqiptare, Renova dhe Shkendija nuk paten nje dite te kendshme. Renova barazoi ...

Lexo me shume

Menu e shpejte

bluza4

LiveScore

statistikat

Albania Soccer Android

Blini fanellen e kombetares Shqiptare Ndiqni ndeshjet live Statistikat nga Futbollit Shqiptar Applikacioni mobile per Android
Jepni parashikimin tuaj dhe fituesi do te kurorezohet me nje çmim të ofruar nga Kompania Albaniasoccer Media. Regjistrohuni sa me pare dhe ndiqni rregullat e Lojes.
News image

Kategoria Superiore / Fitojne Partizani dhe Tirana, te tjerët harrojnë të shënoj

Skuadra e Partizanit ka fituar ne Kukes nje takim shume te rendesishem duke marre tre pike te vlefshme. Racic ...

Lexo me shume
News image

Disiplina/ Gjoba she denime per tifozerite e Tiranes dhe Vllaznise

Komisioni i disiplines prane FSHF-se shpalli denimet per Vllaznine dhe Tiranes pas ngjarjeve te renda te Loro ...

Lexo me shume
News image

Kategoria 1/ Shtyhet fillimi i Kampionatit

Fshf-ja me ane te nje komunikate ka lajmeruar se starti i Kategorise se Pare eshte shtyre me nje afat te paper...

Lexo me shume
News image

Elbasani/ Dorehiqet File,vjen Dosti

Trajneri i Elbasanit,Ilirian File,dha doreheqjen pas humbjes se thelle me Teuten.Pas kesaj doreheqje reagoi me...

Lexo me shume
News image

Artim Shaqiri:Ngjarjet e Shkodres reklam i keq per Superligen

Trajneri i Kukesit,Artim Shaqiri,tha se ajo qfare ndodhi ne Shkoder ishte nje ngjarje e denueshme sepse i jep ...

Lexo me shume
News image

Ne fokus / Presidenti i Tiranes Refik Halili genjeu

Nje video dhe disa foto demaskojne presidentin e Tiranes.Ne nje video qe tashme eshte e disponueshme ne linje ...

Lexo me shume
News image

Legjionaret/ Cikalleshi shenon dy gola ne Kroaci

Sulmuesi i kombetares shqiptare i dha nje pike mjaft te vlefshme ekipit te tij Rnk Split.Ekipi i shqiptarit ka...

Lexo me shume
News image

Kategoria Superiore/ Partizani-Skenderbeu 1-0

Një penallti e dhënë në minutën e fundit të ndeshjes, e kthyer në gol nga Emiljano Vila, i ka dhënë fitoren e ...

Lexo me shume
News image

Ne Fokus/ Policia e Shkodres publikon emrat e te arrestuarve

Lidhur me incidentet e rënda të ndodhura në stadiumin “Loro Boriçi”, policia e Shkodrës me anë të një njoftimi...

Lexo me shume
News image

Ne Fokus / "Lufte" ne Shkoder, gjakoset Refik Halili dhe plagoset nje 12-vjecar

Bilanc “lufte” në Shkodër pas ndeshjes Vllaznia-Tirana. Afro 20 tifozë të Vllaznisë dhe Tiranës janë dërguar m...

Lexo me shume
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova
E diel, 14 Shtator ora 13:00
E diel, 14 Shtator ora 17:00
E diel, 14 Shtator ora 17:00
E diel, 14 Shtator ora 20:00
E diel, 14 Shtator ora 20:00
E shtunë, 13 Shtator ora 17:00
E shtunë, 13 Shtator ora 17:00
E shtunë, 13 Shtator ora 17:00
E shtunë, 13 Shtator ora 17:00
E shtunë, 13 Shtator ora 17:00
E shtunë, 13 Shtator ora 17:00
E shtunë, 13 Shtator ora 17:00
E shtunë, 13 Shtator ora 17:00
E shtunë, 13 Shtator ora 17:00
E shtunë, 13 Shtator ora 17:00
No matches

Kualifikimi Euro 2016

E diel, 07 Shtator ora 20:45

E shtunë, 11 Tetor ora 20:45

Superliga Renditja

# Team Nd Pike
1 Tirana 4 10
2 Flamurtari 4 7
2 Kukësi 4 7
4 Skenderbeu 4 7
5 Partizani 4 7
6 Teuta 4 4
7 Apolonia 4 4
8 Laci 4 3
9 Vllaznia 4 2
10 Elbasani 4 0

Renditja Kosove

# Team Nd Pike
1 LLAMKOS KOSOVA FK 28 54
2 FERIZAJ 27 45
3 PRISHTINA 28 45
4 DRENICA 28 42
5 TREPCA 89 28 42
6 BESA 27 39
7 DRITA 28 38
8 TREPCA 28 33
9 FERONIKELI 28 32
10 HAJVALIA 27 31
11 HYSI 25 28
12 FUSHE KOSOVA 28 26

Kategoria 1 - Grupi A

# Team Nd Pike
1 Ada 0 0
1 Besa 0 0
1 Beslidhja 0 0
1 Burreli 0 0
1 Iliria 0 0
1 Kamza 0 0
1 Kastrioti 0 0
1 Mamurras 0 0
1 Terbuni 0 0
1 Veleciku 0 0

Kategoria 1 - Grupi B

# Team Nd Pike
1 Butrinti 0 0
1 Bylis 0 0
1 Dinamo 0 0
1 Luftetari 0 0
1 Lushnja 0 0
1 Naftetari 0 0
1 Pogradeci 0 0
1 Shkumbini 0 0
1 Sopoti 0 0
1 Tomorri 0 0