HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 15 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
Team Info - Teuta
Teuta
Address:KF Teuta, Stadiumi Niko Dovana, Nr.1, Durres – Albania, ,  Durres, Republika e Shqiperise 
Telephone:+355 52 23 544
Fax:+355 52 22 310
Club Name:KF Teuta
Team Name:Teuta
Short Name:TEU

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2020-21 Kategoria Superiore 1 0 0 0/0/0 0:0 2
2019-20 Kupa e Shqiperise 3 8 0 6/2/0 19:7 19
2019-20 Kategoria Superiore 5 36 55 14/13/9 40:34 35
2018-19 Kupa e Shqiperise 2 4 0 4/0/0 14:3 19
2018-19 Kategoria Superiore 8 5 5 1/2/2 2:4 35
2017-18 Kupa e Shqiperise 6 4 0 2/1/1 7:2 19
2017-18 Kategoria Superiore 8 36 46 12/10/14 54:57 36
2016-17 Kupa e Shqiperise 10 8 0 3/1/4 8:6 20
2016-17 Kategoria Superiore 7 36 40 10/10/16 27:33 32
2015-16 Kupa e Shqiperise 2 6 0 5/0/1 16:4 13
2015-16 Kategoria Superiore 4 36 63 18/9/9 41:28 26
2014-15 Kategoria Superiore 8 36 29 9/2/25 31:54 37
2013-14 Kupa e Shqiperise 3 4 0 2/0/2 9:8 20
2013-14 Kategoria Superiore 4 33 54 14/12/7 46:35 28
2012-13 Kupa UEFA - Kupa e Panaireve - E 11 2 0 0/0/2 1:9 24
2012-13 Kategoria Superiore 3 26 48 14/6/6 32:24 30
2011-12 Kupa e Shqiperise 13 5 6 1/3/1 5:4 0
2011-12 Kategoria Superiore 2 26 56 17/5/4 33:18 25
2010-11 Kupa e Shqiperise 15 4 5 1/2/1 4:5 0
2010-11 Kategoria Superiore 7 33 42 11/9/13 38:40 28
2009-10 Kupa e Shqiperise 2 1 0 1/0/0 1:0 0
2009-10 Kategoria Superiore 8 33 45 13/6/14 33:40 34