HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 23 Janar 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2018-19
KlasifikimiGrupi A
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Vllaznia1411211635
2same(2)Erzeni149141028
3same(3)Dinamo14734524
4same(4)Korabi14635021
5same(5)Beselidhja14626120
6same(6)Veleciku14617-319
7same(7)Shenkolli14527-517
8same(8)Iliria14437115
9same(9)Burreli14509-915
10same(10)Vora141310-166

Grupi B
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Bylis149321130
2same(2)Besa14752726
3same(3)Egnatia14725023
4same(4)Pogradeci14716822
5same(5)Lushnja13553520
6same(6)Oriku14464118
7same(7)Apolonia13445016
8same(8)Tomori14446-316
9same(9)Elbasani143110-1110
10same(10)Turbina14239-189


Play-off Superlige Play Out Kategoria e Dyte