HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Sylvinho, ylli më i madh i Kombetares është trajneri
nga Gent Mebelli   E premte, 05 Prill 2024 00:00   pdfShtypEmail

Sylvinho, ylli më i madh i Kombetares është trajneri

Në janar të 2023, një emër i madh mori drejtimin e kombëtaren e Shqipërisë.

 

sylvinho

Sylvinho sot 49-vjec, dikur ne fillim te viteve 2000 luajti gjashtë herë për Selecão, pot talenti i tij nuk do te ishte i mjaftueshm për më shumë ndeshje ndërkombëtare.

Ai ishte një mbrojtës i majtë dhe pothuajse në të njëjtën moshë me te, një djale qe quhej Roberto Carlos e kishte pervetesur perfundimisht per vite me rradhe hapësirën në krahun e majte te Brasilit.

Sylvinho fitoi famë kryesisht gjatë kohës së tij në FC Barcelona.

Nga viti 2004 deri në vitin 2009 ai luajti gjithsej 128 ndeshje konkurruese për katalanasit dhe fitoi dy herë Ligën e Kampionëve me ta.

Ai gjithashtu luajti për Arsenalin dhe Celta Vigo në Evropë dhe më pas e përfundoi karrierën e tij në Manchester City në 2009/10.

Gent Mebelli


busy
komente