HOT NEWS
E enjte, 18 Prill 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Shkendija barazon me Vardarin, maqedonasit racizem ndaj shqiptareve
nga AlbaniaSoccer   E diel, 08 Dhjetor 2013 21:30   pdfShtypEmail

shkendija e tetovesNe kryefjalen e javes ne Maqedoni, tifozet maqedonas kane share dhe ofenduar ne korr shqiptaret. Ndeshja mes Vardarit dhe Shkendijes eshte mbyllur ne barazim 0-0 ndersa ne stadiumin “Filipi i Dyte” nuk ka munguar tensioni mes dy tifozerive. Maqedonasit kane kenduar shume kenge antishqiptare dhe nuk kane munguar as mesazhet raciste qe kane acaruar tifozet e Shkendijes se Tetoves qe ja kane kthyer me pas me te njejten monedhe. Persa i perket ndeshjes, Shkendija e Shpetim Duros pati mundesi ta fitonte kete takim pasi ne fundin e pjeses se pare Nderim Nexhipi ishte vetem 11 metra larg golit por nga pika e bardhe nuk u tregua i sakte.


busy
komente
 

Lajmet e Fundit

    Lajmet me te lexuara

      Komentet e fundit