HOT NEWS
E shtunë, 13 Prill 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kosova pranohet edhe ne FIFA
nga Administrator   E shtunë, 14 Maj 2016 13:02   pdfShtypEmail

kosova-fifa-acceptedFederata e futbollit e Kosoves - FFK eshte pranuar edhe ne FIFA. Kongresi i pergjithshem i federates boterore te futbollit i mbajtur ne Meksike ka pranuar kerkesen e Kosoves per te qene pjese e saj. Me 141 vota pro dhe vetem 23 kunder, Kosova do te jete pjese e kualifikueseve te kampionatit Boteror 2018 qe fillojne ne muajin shtator 2016. Kosova do te jete ne nje nder grupet I apo H, gje te cilen do ta vendose UEFA.


busy
komente
 

Lajmet e Fundit

    Lajmet me te lexuara

      Komentet e fundit