HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 02 Dhjetor 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21 fiton kunder Hungarise
nga Administrator   E hënë, 28 Mars 2016 21:22   pdfShtypEmail

SHQIPERI-HUNGARI-U21-658x370U-21 e Shqiperise ka fituar kunder ekipit te Hungarise me rezultatin 2-1. Ekipi yne kombetar ka arritur te permbys avantazhin e hungarezeve me ane te Manaj dhe Prenges. Lojtaret tane e fillojne mire takimin dhe perpiqen te marrin frenat e lojes por pa arritur te kalojne ne avantazh. Pjesa e pare mbaron me rezultatin e barabarte 0-0.
Ekipi hungarez e fillon me mire pjesen e dyte dhe ne minuten e 55 kalojne ne avantazh pas nje "hutimi" te mbrojtes tone. Autor i golit per ekipin hungarez eshte Gera. Lojtaret e kombetares tane arrijne te gjejne shpejt golin e barazimit me ane te Manaj, minuta e 68, gjithcka ne barazpeshe. Me golin e barazimit, lojtaret tane marrin frenat e lojes dhe kerkojne me ngulm golin e avantazhit.  Gol i cili do te vije ne minuten e 68 me ane te Prenges. Lojtari i Skenderbeut kroson ne zone dhe Prenga i pambuluar e ka te lehte te permbyse rezultatin. Ne minutat e mbetura, Shqiperia menaxhon rezultatin duke marre 3 pike te rendesishme.
Pas kesaj fitore, Shqiperia arrin te mbaje vendin e dyte me 12 pike te grumbulluara ne 8 ndeshje.
Ndeshjet e rradhes per ekipin tone jane kunder Greqise me date 2 Shtator dhe kunder Izraelit me date 6 shtator.


busy
komente