HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 10 Qershor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Kombetarja U-21 shqiptare
U – 21/ Skender Gega zevendeson Artan Bushatin
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 26 Tetor 2011 12:35    pdfShtypEmail
u-21_skuaderArtan Bushati i ka dhene fund punes me kombetaren e 21-vjecareve. Sot presidenti Federates Shqiptare te Futbollit ka zgjedhur Skender Gegen si njeriun qe do ta zevendesoje Bushatin dhe do te...
Lexo ma...
 
U-21/ Poloni-Shqiperi 4-3
nga AlbaniaSoccer    E martë, 11 Tetor 2011 23:19    pdfShtypEmail
u-21_skuaderShpresa e Shqiperise eshte dorezuar vetem ne fund te ndeshjes me Polonine. Gola kartona dhe shume emocione ka dhuruar kjo sfide. Pjesa e pare ka perfunduar me rezultatin 1-0 per vendasit, ndersa te...
Lexo ma...
 
U-19/ Austri – Shqiperi 0-0
nga AlbaniaSoccer    E premte, 07 Tetor 2011 23:17    pdfShtypEmail
u-19_shqiperiPas humbjes ne limitet e kohes shtese me Danimarken, Shqiperia e 19-vjecareve ka marre nje barazim heroik me Austrine ne “Life Arena” te Zajtenshteten. Kuqezinjte e vegjel rezistuan deri ne...
Lexo ma...
 
In Memoriam / Nje vit nga humbja e talentit Shpetim Hysenaj
nga AlbaniaSoccer    E premte, 07 Tetor 2011 09:58    pdfShtypEmail
ball_goalMe 11 Tetor mbushet nje vit, qe kur u nda nga jeta talenti shqiptar me prejardhje nga Mitrovica, me banim ne Weil am Rhein, Shpetim Hysenaj.
Hysenaj karrieren e tij e filloj ne FC Weil, ne...
Lexo ma...
 
U-21/ Artan Bushati shpall listen anti Poloni
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 05 Tetor 2011 17:31    pdfShtypEmail
u-21_skuaderTrajneri i Kombetares se Shqiperise U-21 Artan Bushati ka shpallur listen  e lojtareve te cilet do te jene te gatshem per ndeshjen e kthimit me Polonine ne kuader te Eliminatoreve te Kampionatit...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL