HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 01 Tetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21/ Poloni-Shqiperi 4-3
nga AlbaniaSoccer   E martë, 11 Tetor 2011 23:19   pdfShtypEmail

u-21_skuaderShpresa e Shqiperise eshte dorezuar vetem ne fund te ndeshjes me Polonine. Gola kartona dhe shume emocione ka dhuruar kjo sfide. Pjesa e pare ka perfunduar me rezultatin 1-0 per vendasit, ndersa te gjashte golat e tjere u shenuan ne pjesen e dyte.

Ne Korce, 21-vjecaret e trajnerti Artan Bushati u munden 0-3 nga polaket ndersa sot i shenuan atyre ne shtepi tre gola. Per kuqezinjte tane realizuan Bala e Sadiku. Elbasanasi qe luan tek Locarno ne Zvicer shenoi nje dopiete ne minuten e 55-te duke bere rezultatin 2-1. Bala ne minuten e 81-te ngushtoi serish rezultati pasi polaket kishin shenuar serish dhe shifrat u fiksuan ne 3-2. Kur dukej se do te mbaronte keshtu, Armando Sadiku ne minuten e 89-te barazoi rezultatin por vetem nje minute me vone Polonia riktheu fitoren fale nje goli “in-ekstremis” nga Wozniak qe mund te konsiderohet si heroi i kesaj ndeshje. Kuqezinjte e vegjel u mposhten mes dramaticitetit packa se u perpoqen te mos dilnin pa pike nga kjo ndeshje e veshtire.


busy
komente