HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 01 Tetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-19/ Austri – Shqiperi 0-0
nga AlbaniaSoccer   E premte, 07 Tetor 2011 23:17   pdfShtypEmail

u-19_shqiperiPas humbjes ne limitet e kohes shtese me Danimarken, Shqiperia e 19-vjecareve ka marre nje barazim heroik me Austrine ne “Life Arena” te Zajtenshteten. Kuqezinjte e vegjel rezistuan deri ne fund dhe heroi i kesaj ndeshje ishte portieri Mikel Kaloshi qe arriti te priste nje 11-metersh ne minuten e 73-te. Shqiperia e drejtuar nga Skender Gega beri nje loje te mire dhe mori me merite nje pike te rendesishme. Te dyja skuadrat e mbyllen takimin me nga 10-te lojtare. Per kuqezinjte u ndeshkua Qaqi ne minuten e 72-te ndersa per austriaket Pajnzip ne minuten e 77-te. Ky rezultat konsiderohet nje sukses per perfaqesuesen e 19-vjecareve qe duhet thene se eshte nje ekip me lojtare mjaft te talentuar qe do ti sherbejne te ardhmes.


busy
komente