HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 09 Qershor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U21/ Hungari – Shqiperi 0-2
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 14 Nentor 2013 20:37   pdfShtypEmail

shpresatShqiperia e 21-vjecareve ka shperthyer ne Budapest duke regjistruar fitoren e pare, ne kete edicion eliminator te Kampionatit Europian. Djemte e drejtuar nga trajneri Skender Gega, kane zhvilluar nje ndeshje mjaft te mire, ndaj nje kundershtari te forte, qe na kishte mundur ne Durres me rezultatin 2-1. Skuadra shqiptare luajti mjaft e mobilizuar, duke kontrolluar ndeshjen ne meyre qe te mos vinte ne rrezik porten e Teqes. Te udhehequr nga Ergys Kace i cili ishte lojtari me i mire ne fushe, kuqezinjte e vegjel ja kane dale te mposhtin hungarezet. Ka qene Shkurtaj, ai qe ne minuten e 75 ka zhbllokuar rezultatin, duke e bere skuadren me krahe. Trajneri Gega nderhyn nga pankina duke bere nderrime qe rezultuan efikase. Tete minuta pas golit te pare, Shqiperia U-21 godet perseri. Autor i golit te dyte eshte Shala. Me pas nuk ka me histori, megjithe perpjekjet e deshperuara te vendasve. Ndeshja mbyllet me rezultatin 0-2 dhe 21-vjecaret regjistrojne fitoren e pare. Nje fitore e rendesishme qe shkon dhe si dhurate per Gegen qe festoi ditelindjen e tij.

Hungari-Shqiperi 0-2

Stadiumi “Jozef Bozsik” Budapest

Hungaria: Jova, Lang, Kelemen, Szolnoki, Poor, Windecker, Rado, Szakaly, Adorjan (‘63 Kleinheister), Kovacs (’84 Vernes), Ugrai (Bese ’63)

Shqiperia: Teqja, Fejzullahu, Prenci, Gjokaj, Kotobelli, Bunjaku (61’ Muriqi), Shala, Kace, Gino (‘ 76 Batha), Kruja (’81 Bardulla), Shkurtaj.

Trajner: Skender Gega

Shenues: ‘75 Shkurtaj, Shala ‘83

Kartona te verdhe: Bunjaku, Shala


busy
komente