HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 02 Mars 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Bundesliga 2/ Shenon Enis Alushi ne fitore per Kaiserslautern
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 23 Nentor 2013 22:34   pdfShtypEmail

Futbollisti Enis Alushi ka shenuar golin e trete ne fitoren e Kaiserslautern ndaj Union Berlin ne Javen e 15-te te Bundesliga 2. Alushi hyri ne loje ne fillim te pjeses se dyte. Ky ishte takimi i dyte qe Alushi aktivizohet me Kaiserslautern kete sezon, qe te dyja si zevendesues. Kaiserslautern fitoi 3-0 duke shenuar te tre golat ne pjesen e dyte, pasi skuadra mike u detyrua te luaje me nje lojtar me pak qe pas minutes se 44-rt. Me kete fitore Kaiserslautern morri kryesimin e Bundesliga 2.


busy
komente