HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 25 Mars 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21/ Shqiperi - Bosnia 0-1
nga AlbaniaSoccer   E martë, 15 Tetor 2013 17:15   pdfShtypEmail

shpresatNe Stadiumin ‘Ruzhdi Bizhuta’ te Elbasanit Kombetarja U 21, eshte mundur ne takimin e saj me Bosnje Hercegovinen me rezultatin 1 me 0, ku u perballen per kualifikimet e Kampionatit Europian te vitit 2015. Dy skuadra me jo shume potencial krahasuar me skuadrat e tjera te grupit ne te cilin luajne, ne fushen e blerte zhvilluan  nje ndeshje jo shume te forte. Pjesa e pare ishte e karakterizuar nga nota monotone ndersa pjesa e dyte dhe pse disa here kuqezinjte tentuan ti afrohen portes nuk dha rezultat. Nje penallti e dhene per Bosnje Hercegovinen ne mitunten e 37-te e ekzekutuar nga Kveshic , ka vulosur dhe rezultatin e ketij takimi duke e lene kombetaren Shqiptare ne kuoten e 0 pikeve , ndersa Bosnje Hecrgovinen ne ate te 6 pikeve.


busy
komente