U-21 / Miqesore: Shqiperi-Gjeorgji 3-1
nga AlbaniaSoccer   E diel, 27 Mars 2011 01:04   Shtyp
shpresat_1Skuadra jone Shpresa ka fituar takimin e dyte miqesor te luajtur ne Austri ndaj skuadres homologe te Gjerogjise. Shqiperia ka fituar 3-1 me dy gola te shenuar nga Roshi dhe nje gol te shenuar nga Bala. Gjate ketij takimi te dyja skuadrat jane munduar qe te zhvillojne nje loje te hapur. Duhet thene se ne pjesen e pare Gjeorgjianet e vune disa here ne prove porten e Frasherit, por me tej loja u balancua edhe ne krijuam disa raste dhe arritem te shenonim nje here ne pjesen e pare dhe dy here ne te dyten me ane te Roshit dy here dhe Bales qe hyri si zevendesues. Pas kesaj fitore, Shpresat do te udhetojne per ne Ljubljane per tu ndeshur me Izraelin diten e Marte me 29 Mars.

Klevis Bejkolli.
komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide