HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21 / Miqesore: Shqiperi-Gjeorgji 3-1
nga AlbaniaSoccer   E diel, 27 Mars 2011 01:04   pdfShtypEmail
shpresat_1Skuadra jone Shpresa ka fituar takimin e dyte miqesor te luajtur ne Austri ndaj skuadres homologe te Gjerogjise. Shqiperia ka fituar 3-1 me dy gola te shenuar nga Roshi dhe nje gol te shenuar nga Bala. Gjate ketij takimi te dyja skuadrat jane munduar qe te zhvillojne nje loje te hapur. Duhet thene se ne pjesen e pare Gjeorgjianet e vune disa here ne prove porten e Frasherit, por me tej loja u balancua edhe ne krijuam disa raste dhe arritem te shenonim nje here ne pjesen e pare dhe dy here ne te dyten me ane te Roshit dy here dhe Bales qe hyri si zevendesues. Pas kesaj fitore, Shpresat do te udhetojne per ne Ljubljane per tu ndeshur me Izraelin diten e Marte me 29 Mars.

Klevis Bejkolli.

busy
komente