HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 13 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lëvizjet/ Amarildo Belisha rikthehet në "shtëpi"!
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 06 Janar 2010 07:03   pdfShtypEmail
vllaznia_besa_4_1_Futbollisti Amarildo Belisha eshte bere pjese e Vllaznise, skuadres me te cilen ai ka luajtur per afro nje dekade te tere. Pasi luajti 15 ndeshje me Flamurtarin gjysmen e kampionatit aktual, Belisha ka vendosur qe te rikthehet tek Vllaznia me te cilen luajti edicionin e kaluar, duke u rikthyer ne "shtepi". "Vllaznia eshte skuadra qe gjithnje do te jete ne zemren time dhe sa here qe te kem mundesi te luaj per te, une do ta bej me kenaqesi", u shpreh futbollisti 28 vjecar, i cili eshte aktivizuar rregullisht me Flamurtarin dhe dy kartonat e kuq kane qene shkaku qe ai ka munguar ne 2 ndeshje nga faza e pare. Midis Vllaznise ai ka ndare edhe dy vite me skuadren e besen me te cilen ka luajtur rreth 60 ndeshje pa shenuar asnje gol.

Kel Naraçi

busy
komente