HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 25 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Policia braktis futbollin shqiptar?!
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 27 Nentor 2013 23:22   pdfShtypEmail

policia ne stadiumePolicia e shtetit mund te braktisi perfundimisht futbollin ne vend. Shkak per kete vendim alarmant eshte bere koha e tepert qe policet harxhojne stadiumeve dhe fakti qe nuk paguhen. Drejtoria e pergjithshme e policise ka bere nje analize te tille dhe pritet te marre masa shume shpejt. FSHF eshte njoftuar per nje terheqje te mundshme dhe pritet qe per kete levizje te njoftohen edhe klubet. Policia mund te bej hapa mbrapsht per kete vendim vetem ne rast se FSHF dhe klubet do te paguajne para per te ruajtur rendin ne stadiume.


busy
komente