HOT NEWS
E shtunë, 13 Prill 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 6 - E diel, 13. Shtator 2009 - 18:00 h

KOSOVA(V)TREPCA
03

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 13 Shtator 2009
Match Time :18:00 h
 
Playground :Stadiumi "Ferki Aliu" - Vushtri
Match referee(s):Artan HOXHAJ
 
Spektatore: 4.000

 Formacionet
PLAYERS
   Portier
   GOALKEEPER
     Mbrojtes
     DEFENDER
       Mesfushor
       MIDFIELDER
         Sulmues
         FORWARD
           TEAM STAFF
             COACHES
               COACH
                 HEAD COACH
                   MAINTAINER TEAM
                     MAINTAINER
                       MEDICAL STAFF
                         CLUB STAFF
                           Drejtor Sportiv
                             CLUB YOUTH MANAGER

                                Zevendesimet

                                 Eventet
                                Gol
                                • 2' : Bajram ZUQAKU ( 1 )
                                 Karton i verdhe
                                 • 0' : Blerim VILANCI ( 1 )
                                 • 0' : Ismet CAKA ( 1 )
                                 • 0' : Enis FETAHU ( 1 )
                                 • 0' : Bardhyl KACIU ( 1 )

                                  Permbledhja
                                 Kosova/V - Trepça 1:0 (u ndërpre në minutën 46)Stadiumi i qytetit në VushtrriShikues: 4000Gjyqtarë: A. Hoxha, A. Latifi, F. BrahushiKartoni i verdhë: Vilanci, Cakaj - Fetahu, Kaçiu1:0 Bajram Zuqaku 2Kosova/V: Sadiku, Mehmeti, Vilanci, Rama, Izmaku, Zuqaku, Maxhuni, Zeneli, Zabërgja, Cakaj, Sokoli Trajner: Arbnor MorinaTrepça: Prtinac, Sahiti, Llapashtica, Ahmeti, Pllana (Aziri), Kaçiu, Fetahu, Sermaxhaj, Isufi, Osmani, Emra Trajner: Gani Sejdiu46' MinutaPortieri Suat Petrinac i Trepces eshte goditur nga tifozat e hyre ne fushe dhe ka ngelur i shtrire per nje periudhe disa minutore ne fushe. Drejtuesit e Trepces terheqin lojtaret nga fusha dhe drejtuesit e takimit kane vendosur qe te pezullohet takimi46' MinutaNdërpritet ndeshja per arsye te trazirave ne fushe ne pushim te ndeshjes. Tifoze dhe police te demtuar si dhe disa persona te arrestuar keshtu qe ndeshja eshte pezulluar dhe nuk ka filluar pjesa e dyte e takimitNe mbledhjen e rradhes, Komisioni i Disiplines ja akordon ndeshjen ne favor Trepces me rezultat 3-0.

                                 Lajmet e Fundit

                                  Lajmet me te lexuara

                                   Komentet e fundit